Блог керівника

БЛОГ ЗАВІДУВАЧА ЗАЛЕЛІЇВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Розвиток у дошкільника  емоційно – ціннісного ставлення до природи

Гармонійний розвиток особистості дитини є пріоритетною стратегією та головною метою  навчально  – виховного процесу в нашому  дошкільному закладі.  У  цілісній педагогічній системі важливу роль відіграє тема пізнання дитиною оточуючого її світу природи. Спілкування з природою відкриває великі можливості не тільки для інтелектуального розвитку вихованця: мислення, уяви, вдосконалення різних видів уваги та пам’яті, вміння спостерігати, зосереджуватися,- але й для формування моральних  якостей  дитини  виховання екологічно доцільної поведінки, любові  до  природи, дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Через безпосереднє знайомство та спілкування з природою наші вихованці вчаться відчувати, бачити та розуміти її красу, унікальність, неповторність, поступово збагачують власний внутрішній світ. Допомагає  в цьому наше рідне Приорілля – екологічно чиста сільська місцевість, наближеність повсякденного життя дитини до природи.

Діти дошкільного віку цілком здатні пройматися красою живого довкілля, із захватом та захопленням милуватися нею, відчувати радість від дивних та незвичних дарунків природи, які іноді межують із чарівною фантазією.

Чи можна побачити, зустріти десь більше прекрасного і неповторного, ніж у світі природи ? Необхідно тільки звернути увагу дитини  на  здавалося б на перший погляд звичайні речі – і  маленька крапелька роси сяє найкоштовнішим діамантом, проста біла хмаринка перетвориться на завзяту мандрівницю, а пухнаста жовта кульбабка усміхнено привітається з ясним  промінчиком сонця, розкривши на світанку свої тендітні пелюстки.

Природа сама по собі учить нас прекрасному, треба тільки трохи допомогти дітям помітити це, побачити, почути. Малята знайдуть музику природи в шелесті вітру, в переливчасто – срібній пісні ластівки, в тихому шепоті літнього дощу.